SLOG IN KAKOVOST

Odlične zmogljivosti, popolno prileganje pred-pripravljenim čeladam, neprimerljiva avdio kakovost. Za vašo čelado X-lite izberite kakovost, izberite BX5.

Kompatibilno s/z:

X-1004 - X-1003 - X-702/GT - X-661/ET - X-603 - X-551/GT - X-403/GT


POMEMBNO! Sistem N-Com BX5 ni kompatibilen z različicami čelad X-lite ULTRA CARBON, ki so pred-pripravljene za vgradnjo sistema N-Com.

CODE BNCOM...00023

Opomba: ponudba izdelkov se med državami razlikuje.

POPOLNO PRILEGANJE

Najboljše prileganje: sistem BX5 je oblikovan in razvit posebej za vgradnjo v pred-pripravljene čelade X-lite. Čelada tudi z vgrajenim sistemom ohranja prvotno udobje.

ERGONOMIČNA TIPKOVNICA

Tanka tipkovnica, vgrajena v čelado, s štirimi gumbi.
​Ergonomična oblika tipkovnice zagotavlja enostavno rokovanje, tudi z orokavičeno roko.

IZVRSTNA KAKOVOST ZVOKA

Sočasen razvoj čelade in sistema za komuniciranje zagotavlja idealno lego slušalk in mikrofona. Zvok je izvrsten, komunikacija čista in prijazna. Potovalna hitrost ali hrup iz okolja ne vplivata na jasnost komunikacije.

VARNOST NA PRVEM MESTU

Vse pred-pripravljene čelade iz skupine Nolan so tudi z vgrajenim in aktiviranim sistemom N-Com varnostno preizkušene in homologirane skladno z zahtevami predpisa ECE/ONU 22-05.

INTERKOM

  • Brezžična interkom povezava šoferja in sopotnika
  • Brezžična Bluetooth interkom povezava med dvema motorjema na razdalji do 500* metrov
    *Merjeno na odprtih prostorih, brez ovir. Karbonska vlakna, ki so uporabljena za izdelavo čelad X-lite, lahko pomembno vplivajo na omejitev prenosa brezžičnega Bluetooh signala. Od modela čelade v uporabi, položaja in količine karbona v zunanji školjki, je odvisen vpliv na zmanjšanje komunikacijske razdalje. Vpliv karbona na omejevanje brezžičnega signala je značilen za vse komunikacijske sisteme, ki so na voljo na tržišču, ne glede na to, ali so sistemi vgrajeni v notranjost čelade ali pa so nameščeni na zunanjo školjko čelade.
  • Interkom povezava 6-ih motorjev: Funkcija “Klic v navezi motor-motor”. Komunikacija z enim uporabnikom naenkrat
  • Združljiv z Bluetooth komunikacijskimi sistemi N-Com, X-Series in Multi, preko Bluetooth povezav
  • Kompatibilnost z Bluetooth interkom sistemi drugih blagovnih znamk (Univerzalni interkom)

Telefon

  • Brezžična povezava z mobilnim telefonom: odzivanje na klic, prekinitev, glasovni ukazi, ponovni klic zadnje številke (za telefone, ki to omogočajo), samodejno preklapljanje med interkomom in telefonom
  • Samodejni izklop interkom povezave ali avdio vira ob prejetem telefonskem klicu. Samodejna ponovna vzpostavitev povezav po končanem telefonskem pogovoru
  • Funkcija “konferenčni klic”: 3 stranska povezava med šoferjem, sopotnikom in kličočim
  • Sočasni nadzor dveh mobilnih telefonov (ali telefona in GPS navigatorja)
  • Priljubljena številka s tipko za hitro klicanje
  • Smart Navi System: inteligentno upravljanje navigacije iz pametnega telefona.
  • Kompatibilno s telefoni iPhonetm in Androidtm. iPhone je registrirana blagovna znamka podjetja Apple™ Inc. / Android™ je registrirna blagovna znamka podjetja Google inc.

MP3 PREDVAJALNIK

  • Bluetooth povezava s predvajalniki glasbe A2DP MP3: upravljanje neposredno na čeladi – start, stop, premor, preskoči (AVRCP profil)

SATELITSKI NAVIGATOR

  • Bluetooth povezava s kompatibilnimi satelitskimi navigatorji: napotki, MP3 glasba, mobilni telefon (za modele, ki podpirajo opcije)
  • Funkcija “konferenčna veza GPS”: ob sprejemanju navigatorjevih sporočil ostaja naveza šofer-sopotnik aktivna

FM RADIO

  • FM radio s funkcijo RDS: iskanje radijskih postaj, 6 pred-nastavitev
  • RDS funkcija: samodejno iskanje močnejšega FM signala
  • Samodejni izklop zvoka drugih naprav ob sprejemu dohodnega telefonskega klica

UPRAVLJANJE NA OSEBNEM RAČUNALNIKU

  • Upravljanje nastavitev na osebnem računalniku preko mini USB kabla (priložen)
  • Program N-Com Wizard prenesete v rubriki “Prenos datotek”. Nastavitve avdio parametrov, posodabljanje programske opreme in pred-nastavitve FM radijskih postaj

N-Com App

  • Upravljanje sistema N-Com preko pametnega telefona (Android, iPhone, iPad) z namensko aplikacijo App
  • Aplikacija N-Com App je združljiva s pametnim telefonom Android Smartphone – različica 2.3 in novejše in telefonom iPhone Smartphone, iPad – različica 5.0 in novejše

CERTIFIKATI/ VRSTA POTRDITVE

  • Certifikati: Bluetooth 4.1 + EDR, razred 1
  • Vrsta potrditve: FCC, IC, CE, C-tick
  • Bluetooth profili: Headset, Handsfree, A2DP, AVRCP, Intercom, AGHFP

ZVOČNE LASTNOSTI

  • “Full duplex” - povezava je ves čas delovanja aktivna
  • Kakovosten Hi-Fi stereo zvok
  • Mikrofon z dušilcem hrupa
  • VOICE PROMPT: posredovanje zvočnih sporočil o statusu sistema
  • DPS: zmanjšanje dinamičnega šuma pri interkom povezavi
  • Avtomatski vklop in izklop: samodejno prižiganje in ugašanje sistema z merilcem pospeška

AUX VHOD

  • AUX konektor za priklop kabla za Mp3 (kabel ni vključen)
  • Mini USB kabel za povezavo s PC računalnikom je priložen v embalaži

NAMESTITEV

  • Popolna prilagoditev v čeladi
  • Preprosta in hitra namestitev, ki jo lahko izvede vsak uporabnik sam
  • Ergonomična oblika tipkovnice zagotavlja enostavno rokovanje, tudi z orokavičeno roko
  • Prenosljiv iz ene v drugo N-Com čelado
  • POMEMBNO! Sistem N-Com BX5 ni kompatibilen z različicami čelad X-lite ULTRA CARBON, ki so pred-pripravljene za vgradnjo sistema N-Com

BATERIJA / POLNILEC BATERIJE

  • Odstranljiva litijska baterija za polnjenje. Hitro polnjenje baterije
  • Funkcija »Battery saving« (varčevanje z baterijo) omogoča samodejni izklop N-Com sistemskih ojačevalcev, ko ni aktivnih avdio povezav
  • Indikator prazne baterije z zvočnim in vizualnim signalom ter samodejnim izklopom
  • Polnilec baterije: 100/240V – 50/60 Hz

NADOMESTNI DELI

Desni kabel X1/X5  - SPCOM00000062
Levi zvočnik X1 / X5 / K  - SPCOM00000063
Samolepilna tipkovnica X5/K  - SPCOM00000061
Antena X4 / X5 / K  - SPCOM00000044
Baterija 03  - SPCOM00000038
Mikrofon N-Com  - SPCOM00000041
USB polnilec baterije  - SPCOM00000023
Gobica mikrofona (2 kosa)  - SPCOM00000002
Samolepilni trakovi za slušalke  - WAL5000000002
Nalepke za pritrditev mikrofona  - WAL5000000003
Mikro USB kabel  - SPCOM00000024
Ključ  - WAL1000000001
Vijak  - WAL2000000001
Objemka mikrofona  - WAL5000000001

Menjavo lahko izvede le pooblaščen Nolanov prodajalec.

BLUETOOTH POVEZAVE

smartphone

Bluetooth povezava s pametnim telefonom

PREDVAJALNIKOM MP3

Bluetooth povezave s predvajalniki Mp3

GPS

Bluetooth povezava s satelitskim navigatorjem

UNIVERSAL INTERCOM

Bluetooth povezava z interkom sistemi drugih blagovnih znamk

KABELSKA POVEZAVA

PREDVAJALNIKOM MP3

Sistem BX5 deluje v STEREO načinu preko kabla Multimedia wire2 Mp3 micro USB – koda CPA0000000009.
Opomba: Med poslušanjem zunanjega avdio vira preko kabla, interkom povezava z drugo čelado ni mogoča.

Honda Goldwing

S kablom Multimedia Wire2 Honda Goldwing micro USB - koda CNC000I000004, deluje sistem v stereo načinu.

Harley Davidson

S kablom Multimedia Wire2 Harley Davidson micro USB – koda CNC0000000008 - deluje sistem v stereo načinu.

N-COM APP

Nastavite in nadzirajte komunikacijski sistem N-Com z namensko aplikacijo App.

POSODABLJANJE PROGRAMSKE OPREME

N-Com Wizard je računalniška aplikacija, ki se uporablja za posodabljanje in konfiguriranje sistema N-Com.